Czym kierować się przy kupnie lamp samochodowych?

Wydawać by się mogło, że zakup lamp samochodowych nie będzie albo przynajmniej nie powinien sprawiać jakichś poważniejszych kłopotów przeciętnemu użytkownikowi auta.
Niestety – tak się może tylko wydawać.

Żeby dobrać odpowiedni reflektor samochodowy do posiadanego przez nas auta, musimy znać jego nieco dokładniejsze parametry, chociażby w postaci rocznika, numeru VIN lub modelu auta. Czasami jednak podając nawet te parametry może dojść do omyłki i zakupu nieodpowiedniego modelu reflektora.

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami: wcześniejszą wymianą reflektora przez innego użytkownika lub pewnymi zmianami ze strony producenta samochodu. W celu uniknięcia poważniejszych pomyłek i zakupienia właściwego reflektora do naszego samochodu powinniśmy nieco bliżej zapoznać się z jego budową.

Czy znajdujący się w naszym aucie reflektor jest konstrukcji jednokomorowej z przeznaczeniem do żarówek dwuwłóknowych o symbolu H4 czy też konstrukcji dwukomorowej do jednowłóknowych żarówek, chociażby takich jak H1. Warto także sprawdzić czy w lampie naszego samochodu został zastosowany tradycyjny odbłyśnik czy też może system projektorowy. Fundamentalną i priorytetową sprawą jest oczywiście to, czy w naszym samochodzie znajdują się lampy ksenonowe czy też reflektory zwykłe.

Od tego, bowiem w głównej mierze jest zależny wybór właściwie dopasowanej żarówki. Najlepiej a właściwie najrozsądniej byłoby zabrać cały reflektor ze sobą. Żeby uniknąć większości pomyłek i kłopotów wynikających z niewłaściwego doboru lampy samochodowej, najlepiej jest skorzystać z fachowej porady stacji diagnostycznej lub warsztatu mechanicznego.