Polerowanie reflektorów i lamp samochodowych

Nawet najnowocześniejsze lampy samochodowe wraz z upływem mijającego czasu będą wymagały pewnych czynności wpływających na poprawę przepuszczalności światła żarówek. Do tych prostych wniosków dochodzi zazwyczaj większość posiadaczy aut, którzy nawet po wymianie starej żarówki na nową i posiadającą większą moc nie zaobserwują poprawy w oświetleniu drogi. Do podstawowych czynników wpływających na tego rodzaju stan rzeczy zaliczymy na pewno:

  1. Matowienie powierzchni zewnętrznej klosza
  2. Zanieczyszczenia odbłyśników klosza
  3. Zabrudzenia soczewek reflektora
  4. Inne usterki elektryczne

Ze względu na specyficzną konstrukcję reflektorów, czynności te powinny zostać wykonane szczególnie i starannie. Jakiekolwiek próby wykonywania tego rodzaju prac bez podstawowej wiedzy w tym kierunku, będą w stanie doprowadzić do opłakanych skutków, które potrafią być całkowicie odwrotne do oczekiwań użytkownika pojazdu. W wykonywanych przez nas pracach stosujemy jedynie sprawdzone metody polerowania szkła reflektorowego.

Klosze reflektorów samochodowych przednich i lamp tylnych wykonane z poliwęglanu, narażone są po pewnym czasie na zmatowienie. Głównym powodem matowienia kloszy lamp są czynniki atmosferyczne – słońce, mróz, kurz, oraz niewłaściwe mycie aut. Należy pamiętać, aby nigdy nie przecierać kloszy lamp na sucho. Zmatowiałe reflektory potrafią zatrzymać do 60% ilości światła. Lampy poddane właściwemu polerowaniu, odzyskują pełną przeźroczystość i olśniewające wręcz parametry światła.

Szybko, sprawnie i skutecznie to nasza dewiza!