Słabe światło w samochodzie

Słabe światła w samochodzie, którym jeździmy każdego dnia zaczynają nam nieco bardziej doskwierać w okresie jesienno – zimowym. W okresie, w którym jak wszyscy doskonale wiemy dni stają się coraz krótsze.

Przyczyn pogorszenia się oświetlenia w naszym samochodzie może być wiele, natomiast tych najczęściej spotykanych i z reguły bagatelizowanych jest kilka podstawowego rodzaju. Za najczęściej upatrywaną przez większość kierowców jest nazbyt słaba moc żarówki. Decydując się na wymianę jej na mocniejszą pamiętajmy o właściwym dopasowaniu rodzaju żarówki do modelu reflektora, nazbyt mocna żarówka może, bowiem uszkodzić odbłyśnik reflektora, w którym się znajdzie. Inna, dość często upatrywana przyczyna słabego oświetlenia reflektorów w naszym samochodzie to nazbyt słaba elektryka i złe działanie poszczególnych podzespołów samochodu odpowiedzialnych za wytwarzanie i emitowanie światła. O ile żarówkę możemy wymienić sami, tak w tym przypadku konieczne będzie skorzystanie z fachowej pomocy specjalistycznej w stacji diagnostycznej lub solidnym warsztacie mechanicznym. Na jakość oświetlenia ma również wpływ prawidłowe wyregulowanie reflektorów w naszym samochodzie. Tylko te odpowiednio ustawione będą w stanie odpowiednio rozprowadzić promień światła przed poruszającym się pojazdem. Jeszcze inną przyczyną słabego oświetlenia może być z całą pewnością zmatowienie reflektorów. Warto zwrócić w tym przypadku uwagę, że nie zawsze będzie niezbędna ich wymiana na nowe reflektory jak to czyni większość kierowców. W tym przypadku w doskonały sposób sprawdza się polerowanie reflektorów samochodowych.

Pamiętaj – właściwe oświetlenie w samochodzie ma olbrzymi wpływ na Twoje bezpieczeństwo i na zmniejszenie prawdopodobieństwa spowodowania groźnego wypadku drogowego.