Na co zwracać uwagę przy wyborze środków do polerowania reflektorów?

Widok mocno zmatowiałego reflektora samochodowego potrafi przyprawić o ciarki na plecach nawet najbardziej doświadczonego kierowcę, a cóż dopiero mówić o początkującym użytkowniku auta.

Zarówno zmatowiały jak i mocno zabrudzony reflektor samochodowy jest również bardzo niebezpieczny podczas jazdy samochodem po zapadnięciu zmierzchu. Uciążliwość ta jest najbardziej odczuwalna zwłaszcza w okresie długich jesienno – zimowych wieczorów. O ile zabrudzenie reflektora możemy usunąć w dosyć szybki sposób poprzez jego staranne wymycie, o tyle już w przypadku chęci usunięcia zmatowienia musimy zatroszczyć się o dobór właściwych środków. Na co zatem zwrócić uwagę i jakie środki do polerowania reflektorów samochodowych jest najlepiej wybierać?

Niezbędnym okaże się na pewno dobry płyn do mycia szyb oraz ściereczka z mikrofibry. Potrzebny również będzie papier wodny, tu w zależności od poziomu zniszczenia powierzchni lampy możemy zastosować ten o ziarnie 2000-2500 lub 1500-2000. Żeby móc używać papieru konieczny będzie krążek polerski oraz wiertarka najlepiej z możliwością obrotów. Należy uważać żeby nie przepalić reflektora! Nie obejdziemy się również bez użycia pasty polerskiej, najlepiej wstępnie zgrubnej no i tej kończącej pracę, typowo polerującej. Pamiętajmy, że w trakcie wykonywania tego rodzaju prac nie może zabraknąć środka polerującego i nie powinniśmy wykonywać polerki na sucho. Po zakończeniu całości prac nakładamy środek ochronny pod postacią polimerowego wosku lub innego, typowego środka zabezpieczającego przed kwaśnymi deszczami, promieniowaniem UV, solą drogową i detergentami chemicznymi.

Należy w tym miejscu wspomnieć, że w wielu sklepach motoryzacyjnych dostępne są gotowe zestawy do czyszczenia lamp samochodowych.